Bet kāpēc tieši joga?
Apzinātība. Par savu ķermeni, elpu un prātu.
Prieks, ka arvien vairāk fiziskās sagatavotības treneru pievēršas šai svarīgajai trīsvienībai. Bet jogas praksēs tā ir bijis pamatu pamats jau tūkstošiem gadu. Tāpēc – ņemsim pārbaudītas vērtības 🙂
Slavenais Dalailamas teiciens skan: “Ja ikvienam astoņgadniekam pasaulē mēs iemācītu meditēt, vardarbība no pasaules izzustu vienas paaudzes laikā.”
Cik gan skaisti tas būtu, vai ne?! Bet mēs, pieaugušie, nespējam paši pat pāris minūtes noturēt uzmanību vienuviet. Kur nu vēl meditēt!
Tas jāmāca jau no bērnības. Lai, neatkarīgi no temperamenta, bērns apgūst un pēc tam jau zina, kur ir tā viņa miera vieta. Kad nepieciešams. Un ko darīt ar savām pāri plūstošajām emocijām – izšņākt ČŪSKĀ vai uztaisīt RŪCĒJU, apgulties EZĪ vai SASTINGT DĒLĪ līdz emocijas izreaģētas. Un, ticiet man, bērns arī pieagušo pēc tam pamācīs, kā nomierināties!
Joga ir mana pārliecība un uzņemos apgalvot, ka katrs, kurš grib un ir gatavs, atradīs arī kaut ko sev no visa plašā jogas prakšu klāsta. Kaut tikai ar 33 BURTO JOGU kartītēm spēlējoties.
Nost ar perfekciju!
Domājot par jogas nodarbībām, prātā nāk kaut kas ļoti meditatīvs un nopietns – kas izklausās teju neiespējami bērniem. Un tā arī ir! Bērnu jogas – tas ir par rotaļāšanos, spēlēšanos, sevis un pasaules izzināšanu – visam pa starpai arī kaut ko iemācoties.
Un tieši tāda arī ir spēlēšanās ar BURTO JOGU kartītēm – brīva, nepiespiesta, cik kurš var un kā kuram sanāk. Parādot, ka arī pieaugušais – vecāks, skolotājs, audzinātājs – nav perfekts un visu varošs. Ka arī pieaugušais var nevarēt. Un galu beigās – ļaut, lai bērns mūs pamāca – cik lielu pārliecības devu par saviem bērna spēkiem tas viņam dos!
Pieaugušajiem jogotājiem atgādinu, ka nevajag uzreiz nokaut bērna vēlmi jebko darīt ar šīm kartītēm, sākot lasīt instrukciju pozas izpildei un pieprasot perfekciju no bērna! Perfektais NAMIŅŠ vai CĪNĪTĀJS – šo, lūdzu, aizmirstam! Tā vietā ļaujot bērnam pašam atkārtot saskaņā ar zīmējumu un identificēties ar tur uzzīmēto tēlu vai vārdu. Pat ja šķībi, pat ja greizi. Jebkādas korekcijas bērna izpildījumā veicam tikai kā maigu ierosinājumu nevis stingru norādījumu. Ļaujot telpu bērna paša pieredzei un izziņai.
Bet nu gan – nekavējies ilgāk ekrānā – uzvelc ērtu apģērbu un ķeries pie BURTO JOGU spēlēm!